2009 m. lapkričio 13 d., penktadienis

Šiaulių universiteto bibliotekoje diskutuota apie masinių informacijos priemonių įtaką vaikams ir jaunimui

Lapkričio 3 d. Šiaulių universitete Krikščioniškosios kultūros gynimo asociacijos ir Šiaulių universiteto kapeliono iniciatyva viešėjo publicistas, visuomenės veikėjas Mathias von Gersdorff (Vokietija). Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje susirinkę studentai, dėstytojai klausėsi jo parengtos paskaitos „Šiandieninių masinių informacijos priemonių įtaka vaikams ir jaunimui“. Svečias daugiausiai dėmesio skyrė neigiamai jaunimui skirtų TV serialų, siaubo filmų, siaubo ir ezoterinės literatūros įtakai paauglių asmenybės raidai. Pranešėjas auditoriją įtraukė į diskusiją apie masinę kultūrą, jos įtaką paaugliams ir jaunimui, apgailestaudamas pripažino, kad ir Vokietijoje, ir Lietuvoje, ir daugelyje kitų šalių medijų įtaka jaunimui yra labai stipri – anot svečio, „grįžę iš mokyklos, jaunuoliai, sėdę prie televizorių ir kompiuterių, praeina kitą – medijų – mokyklą, prieš kurią darosi bejėgės klasikinės ugdymo institucijos – mokykla, bažnyčia ir šeima“.
Mathias von Gersdorff gimė 1964 m. Čilėje. 1982–1986 m. studijavo ekonomiką Čilės katalikiškajame universitete, Heidelbergo ir Bonos (Vokietijoje) universitetuose. Dirbo Londono ir Frankfurto bankuose. Nuo 1996 m. aktyvus visuomenės veikėjas, dalyvauja organizacijų „SOS gyvybė“, „Vokietijos draugijos už krikščioniškąją kultūrą“ veikloje. Nuo 1995 m. vadovauja akcijai „Pavojus vaikams“, kuri ragina saugoti vaikus nuo neigiamos masinės informacijos įtakos, žiaurumo ir pornografijos, ragina stiprinti šeimas instituciją. Redaguoja laikraštį ,,Kultūra ir informacija“. Nuo 1999 m. yra paskelbęs straipsnių moralės temomis didžiausiuose Vokietijos laikraščiuose, išleido 10 knygų. Paskaitų ciklus apie žiniasklaidos įtaką žmonių moralės nuostatoms yra skaitęs Anglijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje, Brazilijoje.
Mathias von Gersdorff pirmą kartą Lietuvoje lankėsi 1990 m. su katalikiškos tarptautinės TFP (Tradicija, šeima, nuosavybė) asociacijos delegacija, atvežusia peticiją už Lietuvos nepriklausomybę su 5,3 mln. parašų.

http://www.su.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=2048%3Apaskaita&catid=39%3Anaujienos&lang=lt
Nuotraukos V. Grinšteins

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą