2010 m. kovo 26 d., penktadienis

Brazilijos princas Lietuvoje

2010 metų sausio pabaigoje, Lietuvoje siaučiant sniego pūgoms, mūsų šalį aplankė Brazilijos karališkosios šeimos atstovas Bregancos ir Orleano princas Bertrandas, kuris žinomos ne tik savo šalyje, bet ir pasaulyje kaip aktyvus krikščioniškųjų vertybių gynėjas. 1990 m. jis aktyviai dalyvavo didžiausioje žmonijos istorijoje parašų rinkimų po peticija už Lietuvos nepriklausomybę akcijoje, kurią inicijavo TFP (Tradicija, Šeima, Nuosavybė) organizacijų įkūrėjas katalikų filosofas prof. Plinio Corrêa de Oliveira. TFP organizacijos 26 šalyse surinko 5,3 mln. parašų, peticija su parašais 1990 gruodžio pradžioje pristatyta Maskvoje M. Gorbačiovui.

Trijų dienų vizito metu princas susitiko su politikais, Katalikų bažnyčios atstovais, visuomenės veikėjais, buvusiais politkaliniais, aplankė Aušros Vartus, Seimą, Genocido muziejų, Šiluvą, Kelmę, Šiaulius, Kryžių kalną.

Susitikimų metu karališkosios šeimos atstovas žavėjosi mūsų tautos religingumu, herojiška mūsų kova už laisvę ir mūsų ,,dainuojančia revoliucija”, kai taikiu keliu, melsdamiesi ir dainuodami, 1990 metais pasiekėme išsvajotą laisvę, kuria naudotis reikia labai atsakingai, o mūsų tautai linkėjo neprarasti ryšio su Dievu ir, Dievo Motinai globojant, susikurti žmogaus orumo vertą gyvenimą. (A. Račas / nuotr. J. Saidl)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą